Špeciálna základná škola

Špeciálnu základnú školu navštevujú deti s rôznym stupňom mentálneho postihnutia, s viacnásobným postihnutím, ako aj s autizmom. Podľa druhu a stupňa postihnutia sú vzdelávané podľa variantu A, B alebo C. V prípade potreby je dieťaťu vypracovaný individuálny vzdelávací program, ktorý zohľadňuje všetky jeho potreby a možnosti.

Školu navštevujú žiaci vo veku od 6 do 16 rokov. Štúdium trvá 9 alebo 10 rokov. Po absolvovaní deviateho ( desiateho) ročníka majú žiaci možnosť pokračovať v štúdiu na praktickej škole, ktorá sídli  priamo v budove školy, alebo na odbornom učilišti.

K výuke slúžia učebne vybavené počítačovou technikou, krajčírska a technická dielňa, cvičná kuchynka, školská záhradka, pohybové štúdio a malé ihrisko.

Žiaci školy majú zabezpečené stravovanie v školskej jedálni pri základnej škole.

• Spojená škola
    Školská 212, 925 21 Sládkovičovo